Ndërlidhjet

Qeveria organizon protestë kundër Kosovës


Sot në Beograd do protestohet sërish kundër pavarësisë së Kosovës.

Protesta e ashtëquajtur "Marshimi i popullit" ka mbështetjen e qeverisë. Sot transporti hekurudhor është falas në mënyrë që njerëz nga e gjithë Serbia të marrin pjesë në protestë. Nxënësve të shkollave iu është dhënë ditë pushimi.

Protesta në Beograd do mbahet në orën 5 pasdite, derisa do marrin pjesë dhe përfaqësues nga arti e kultura, përfshi regjisorin Emir Kosturica.
Tadiç e Koshtunica kanë bërë thirrje për qetësi.

XS
SM
MD
LG