Ndërlidhjet

PALE


Paqëruajtësit e NATO-s kanë bastisur objektin e radiostacionit të sërbëve të Bosnjës në pronësi të Sonja Karaxhiq, bijës së të akuzuarit për krime lufte-të arratisurit Radovan Karaxhiq.
Ish lideri i serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiq kërkohet nga Tribunali i Kombeve të Bashkuara për krime lufte dhe besohet se fshihet në entitetin e serbëve të Bosnjës.
XS
SM
MD
LG