Ndërlidhjet

PESHAVAR


Shtetet e Bashkuara u kanë dhënë disa qindra automjete dhe teleskopë trupave pakistaneze të vendosura përgjatë kufirit me Afganistanin ku është përqëndruar përndjekja e lementeve të mbetura al kaidase dhe talibane.
Ndërkaq, nga Jalalabadi njoftohet se autoritetet kufitare afgane kanë konfiskuar mbi 300 projektilë që kontrabandoheshin me gjasë nga Pakistani në Afganistan dhe kanë arrestuar katër persona të paidentifikuar.
XS
SM
MD
LG