Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarët irakianë kanë thënë se bashkëpunimi i tyre me inspektorët e armatimit të Kombeve të Bashkuara është provë se Iraku nuk ka armë ilegale biologjike, kimike apo armë bërthamore dhe se pretendimet amerikane janë “të pabaza”.
“Prej ditës në ditë po rritet numri i inspektorëve dhe të gjitha këto aktivitete dëshmojnë se deklarata irakiane për armatimin është e besueshme dhe se akuzat amerikane janë të pabaza”, ka thënë Hossam Mohammed Amin.
XS
SM
MD
LG