Ndërlidhjet

AMAN


Kryeministri britanik, Tony Blair pas bisedimeve joformale që kishte me presidentin e Egjiptit arriti në Jordan për bisedime me mbretin Abdullahu i Dytë.
Sipas zyrtarëve të Amanit, dy liderët kanë diskutuar kërcënimet me luftë të Shteteve të Bashkuara kundër Irakut dhe rrugët për t,i dhënë fundë dhunës palestinezo-izraelite dhe rifillimit të negociatave paqësore.
XS
SM
MD
LG