Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kanë përshëndetur marrjen e misionit policor në Bosnjë nga Bashkimi Evropian, duke e vlerësuar si ngjarje që është në vijë me dëshirën e presidentit George Bush që Evropa të jetë më aktive në përpjekjet rajonale për paqë.
Bashkimi Evropian mori të mërkurën misionin për stërvitjen dhe mbikëqyrjen e policisë së Bosnjë-Hercegovinës pas përfundimit të misionit 10 vjeçar të Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG