Ndërlidhjet

HEBRON


Forcat izraelite ndërmorën dy inkurzione në rajonet autonome palestineze të Bregut Perëndimorë në orët e mëngjezit dhe shkatërruan shtëpitë familjare të dy militantëve palestinezë të ndërlikuar në sulme vetëvrasëse me bomba kundër izraelitëve.
Izraeli i konsideron këto shkatërrime si politikë të zbrapsjes së sulmeve të ardhëshme, kurse grupet për të drejtat e njeruit e kanë gjykuar këte praktikë si dënim kolektiv.
XS
SM
MD
LG