Ndërlidhjet

UASHINGTON


Administrata e presidentit George Bush nuk ka qëllime armiqësore ndaj Koresë Veriore, por Shtetet e Bashkuara kërkojnë nga Feniani t,u përmbahet marrëveshjeve ndërkombëtare dhe të eliminojë programin e tij për armë bërthamore, tha Stejdepartmenti Amerikan.
Zyrtarët nga Korea Jugore, Japonia dhe Shtetet e Bashkuara kanë planifikuar të takohen nga fillimi i javës së ardhëshme që të diskutojnë tensionimet bërthamore me Korenë Veriore.
XS
SM
MD
LG