Ndërlidhjet

BERLIN


Moti i lig përfshiu disa vende Evropiane, më shumë Gjermaninë, duke shkaktuar dëme të mëdha dhe vdekjen e së paku pesë njerësve.
Kaosi klimatik, i shkaktuar nga shira të forta, fërtuna të rrepta ere dhe temperatura ekstreme të ulta ka marrë afro 200 viktima që nga muaji i kalur.
XS
SM
MD
LG