Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti francez, Zhak Shirak, dhe kancelari gjerman Gerhard Shrëder, janë zotuar se vendet e tyre do të kenë vota të njehsuara në Këshillin e Sigurimit, rreth cështjeve të tilla si Iraku dhe Koreja e Veriut.
Gjermania ka nisur mandatin dy vjecar në Këshillin e Sigurimit, kurse muajin e ardhshëm do të jetë kryesuese e Këshillit.
XS
SM
MD
LG