Ndërlidhjet

PRIZREN


Autoritetet më të larta të Kosovës duhet të vendosin sa më parë për shpalljen e Prizrenit si zonë të lirë doganore, derisa gjendet në kufi më Shqipërinë. Kjo është kërkuar nga Oda Ekonomike Kosovës dhe ka gjetur përkrahjen e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës.
XS
SM
MD
LG