Ndërlidhjet

PRISHTINË


Udhëheqësit politikë të Luginës së Preshevës kanë kërkuar nga të rinjtë e tre komunave, Preshevë, Medvegjë dhe Bujanovc, të mos i përgjigjen thirrjes së ministrisë së mbrojtjes serbe për të shkuar ushtarë në ushtrinë jugosllave.
Që nga vitet 1990 shqiptarët në ish-Jugosllavi nuk i janë përgjigjur thirrjes për ushtri nga ana e Beogradit.
XS
SM
MD
LG