Ndërlidhjet

JERUSALEM


5 ushtarë izraelitë dhe një palestinez janë plagosur gjatë shkëmbimit të zjarrit në Bregun Perëndimor në Xhenin, në Bregun Perëndimor.
Sipas burimeve izraelite ushtarët po patrullonin ndërsa u gjendën nën zjarrin e armëve.
Njëherësh ushtarët izraelitë kanë arrestruar një anëtar të organizatës islamike Xhihad.
XS
SM
MD
LG