Ndërlidhjet

SRINAGAR – INDIA


3 militantë islamikë dhe një polic indian janë vrarë gjatë shkëmbimit të zjarrit natën e shkuar në rajonin problematik të Kashmirit, kanë bërë të ditur burimet indiane.
Që nga koha e shpërthimit të konfliktit në Kashmir, më 1989 mbi 37.500 vetë kanë humbur jetën. Shumica e banorëve të Kashmirit këkrojnë bashkimin me Pakistanin fqinj.
XS
SM
MD
LG