Ndërlidhjet

TEHERAN


Për herë të parë që nga viti 1979, kohë kur u zhvillua revolucioni islamik, do të përfshihen femrat në forcat e policisë.
Femrat police në Iran do të marrin të njëtin aftësim profesional si dhe policët meshkuj, madje dhe veshja do të jetë përshtatur për to.
XS
SM
MD
LG