Ndërlidhjet

PRISHTINË


Pasdite vonë, rreth orës 17, në hyrje të Pejës është vrarë njëri nga ish-komandantët e Ushtrisë Clirimtare të Kosovës, koloneli Tahir Zemaj.
Bashkë me Tahir Zemajn është vrarë dhe djali i tij, 20 vjecar, Enisi si dhe dhe është plagosur për vdekje një i afërm, Hasan Zemaj.
Burimet e policisë së Kombeve të Bashkuara pohojnë se viktimat janë qëlluar me armë zjarri nga dy automjete.
Tash për tash nuk ka informacione mbi autorët e vrasjes.
XS
SM
MD
LG