Ndërlidhjet

HAGË


Zëdhënësja e Gjykatës së Hagës, Florens Hartman, ka deklaruar se gjykata në fjalë nuk do të pushojë nga puna deri në dorëzimin e udhëheqësve serbë të Bosnjës, Radovan karaxhiq dhe Radko Mlladic.
Ajo ka shtuar se Gjykata deri në fund të vitit 2004 do të përfundojë me hetimet dhe ngritjen e aktakuzave.
Hartman sërish ka shfaqur pakënaqësi me bashkëpunimin e autoriteteve jugosllave me Gjykatën e Hagës.
XS
SM
MD
LG