Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ish presidenti i Serbisë, Millan Millutinovic, i akuzuar nga Gjykata e Hagës për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit gjatë konfliktit në Kosovë, ka deklaruar se nuk do të bëjë rezistencë lidhur me arrestimin e mundshëm dhe dërgimin në Hagë.
Akuzat kundër Millutinovicit janë ngritur njëherësh me ato kundër Millosheviqit, por ai ka përfituar nga imuniteti që i jepte posti i presidentit të Serbisë, post që e mbajti deri më 29 dhjetorin e kaluar.
XS
SM
MD
LG