Ndërlidhjet

BEOGRAD


Deklaratat e kryeministrit kosovar Bajram Rexhepi se Beogradi do të jetë vëzhgues në bisedimet për statusin e ardhshëm të Kosovës, janë provokim i hapur, ka deklaruar zëvendëskryeministri serb Nebojsha Coviq. Ky i fundit është dhe drejtues i Qendrës për Koordinim e Kosovës.
Coviq ka komentuar deklaratat e para pak ditëve të kryeministrit Rexhepi, se Rezoluta 1244 e Këshillit të Sigurimit është e tejkaluar.
XS
SM
MD
LG