Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ministri i jashtëm pakistanez, Kurshid Kasuri, ka hedhur poshtë kërkesën e Uashingtonit se trupat amerikane në Afganistan mund të vazhdojnë operacionet e tyre të ndjekjes apo kontrollit të talebanëve apo Al-Kaidës dhe në territorin pakistanez.
Ministri i jashtëm pakistanez, ka nënvizuar s eoperacionet brenda territorit të këtij vendi do të kryehen vetëm nga trupat vendase.
XS
SM
MD
LG