Ndërlidhjet

BAGDAD


Inspektorët e Kombeve të Bashkuara në Irak, të ndarë në pesë ekipe kanë shtrirë gjurmimin për armë të zhdukjes në mas në Basra, në Mosul dhe rreth Bagdadit.
Ata inspektuan befasisht kompleksin ku gjendet edhe Drejtorati mbikëqyrës irakian për armatimin, duke u npërqëndruar në kompaninë al Basil dhe blokuan të gjitha hyrje-daljet, sipas autorizimeve që kanë.
Në kohën e inspktimit në ato objekte ishte gjendur edhe ambasadori irakian në Kombet e Bashkuara, Mohammed al-Duri.
XS
SM
MD
LG