Ndërlidhjet

UASHINGTON


Aviacioni amerikan që kontrollonë zonën jugore të “fluturimeve të ndaluara” në Irak ka bombarduar dje tre lokacione irakiane të mbrojtjes kundër-ajrore në përgjigje të “akteve armiqësore” irakiane, njoftonë Komanda Qendrore e Shteteve të Bashkuara.
Avionët kanë hedhur nja 240 mijë afishe në jug të Irakut dhe u bëhet thirrje irakianëve që të dëgjojnë radio transmetimet kritike ndaj presidentit Saddam Hussein.
XS
SM
MD
LG