Ndërlidhjet

ÇIKAGO


Aeroplani i kompanisë ajrore gjermane, Lufthanza me 392 udhëtarë dhe 19 anëtarë të ekipazhit ka aterruar mbrëmë në emergjencë në aeroportin e Çikagos, pasi zyrtarët kishin marrë një kërcënim se në fluturake ndodhet bombë.
Aeroplani fluturonte në linjën Frankfurt-Meksiko Siti, kurse zyrtarët e aeroportit të Çikagos thanë se aeroplani aterroi sigurtë dhe tash po kontrollohet.
XS
SM
MD
LG