Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat izraelite kanë arrestuar tre palestinezë të armatosur të cilët oravateshin të hyjnë nga Egjipti në qytezën Rafah në jug të Brezit të Gazës, njofton aramat izraelite.
Njëherit raportohet se në Kalkila dhe Betlehem të Bregut Perëndimorë janë arrestuar edhe 7 palestinezë të kërkuar nga Izraeli.
XS
SM
MD
LG