Ndërlidhjet

TEL AVIV


Dy bombardues vetëvrasës palestinezë lanë të vdekur në Tel Aviv së paku 21 njerës bashkë me dhietra të plagosur, njoftonë policia izrelite dhe burime spitalore, kuse përgjegjësinë për sulmet e mori grupi radikal palestinez, Xhihadi Islamik.
Shpërthimet kanë ndodhur afër stacionit të vjetër të autobusëve në orët e mbrëmjes dhe ishin të parat sulme vetëvrasëse kundër një qyteti izraelit që nga muaji nëntor.
XS
SM
MD
LG