Ndërlidhjet

SHARM EL SHEIK/EGJIPT


Kryeministri i Turqisë, Abdullah Gul i ka bërë thirrje rajonit të Lindjes së Afërt “që të punojë palodhur për të shmangur” luftën që do të ndërlikonte Irakun.
Kryeministri Gul bisedoi në Kajro me zyrtarët e Egjiptit dhe prej andej viziton Jordaninë dhe Arabinë Saudite, kurse ministri turk i shtetit nesër shkonë në Bagdad.
XS
SM
MD
LG