Ndërlidhjet

MOSKË


Pas bisedimeve që kishin në Moskë zyrtarët e ministrive të Jatëme të Rusisë dhe Koresë Jugore kanë qenë të një mendje se duhet bërë përpjekje të përbashkëta për zbutjen e krizës bërthamore veri-koreane.
“Rusia ka marrëdhënie shumë miqësore me Korenë Veriore dhe kanale shumë evektive dialogu me te, prandaj bashkëpunimi i Rusisë për zgjidhjen paqësore të problemit është shumë esencial” , deklaroi zyrtari jug-korean, Kim Hang-Kying.
XS
SM
MD
LG