Ndërlidhjet

PEKIN


Kina njofton se anija e sajë kozmike pa ekipazh, Shenzou 4, ka aterruar sigurtë në veri të Kinës, pas misionit shtatëditësh në Gjithësi, kurse gjatë këtij viti planifikon fluturim me ekipazh.
Progarimi kinez i fluturimeve në Gjithësi, i themeluar nga viti 1992, është i ndërlidhur me ushtrinë dhe mbahet sekret.
XS
SM
MD
LG