Ndërlidhjet

MOSKË


Njëzet e katër ushtarë rusë kanë braktisur njësitin e tyre pranë Sant Petersburgut dhe ishin drejtuar te zyra e Nënave të ushtarëve që të ankohen se ishin rrahur dhe torturur nga oficerë të lartë.
Oficerët mohojnë të kishin rrahur ushtarët dhe i akuzojnë ata për “akte huliganizmi”.
Prokurori ushtarak ka ngritur aktpadi për dezertim kundër ushtarëve.
XS
SM
MD
LG