Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Autoriteti palestinez me një komunikatë i dënoi bombardimet vetëvrasëse në Tel Aviv, por kryeministri izraelit, Ariel Sharon akuzoi udhëheqien palestineze për sulmet duke thënë se ajo mbështet terrorizmin.
Përgjegjësinë për sulmet e kanë marrë Brigdad e Martirëve Al Aksa, kurse zëdhënësi i grupit militant, Hamas, Abdel Aziz Rantissi ka deklaruar:
“Kemi thënë shumë herë se Sharon dhe Zionistët, terroristët, do të paguajnë çmimin e terrorit të tyre, krimit të tyre kundër fëmijve tanë, grave tona, pleqëve tanë. Ata na vrasin ditë e natë dhe prandaj do të paguajnë çmimin e krimeve të tyre”, ka thënë zëdhënësi i Hamasit.
XS
SM
MD
LG