Ndërlidhjet

AMAN


Jordania dhe Turqia diskutuan rrugët për minimizimin e pasojave ekonomike nga lufta e mundëshme e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara kundër Bagdadit.
Kryeministri i Turqisë, Abdullah Gul bisedoi në Aman me zyrterët më të lartë të Jordanit në kuadrin e turneu treditësh që inkuadroi edhe Sirinë dhe Egjiptin.
XS
SM
MD
LG