Ndërlidhjet

MOSKË


Rusisë do t,i duhet të dekompozojë rrth “një të pestën” e flotës së sajë për shkak të mungesës së fondve, ka deklaruar admirali Vladimir Kuroyedov, por nuk tha se sa anije do t,e pësojnë këte fat dhe sa dispononë flota ruse.
Admirali ka thënë se flota vuan nga mungesa “katastrofale” e fondeve dhe do të mbahen vetëm anijet që janë në gjendje më të mirë.
XS
SM
MD
LG