Ndërlidhjet

AMAN


Kryeministri i Turqisë, Abdullah Gul përfundoi vizitat tre vendeve të Lindjes së Afërt, Jordanit, Sirisë dhe Egjiptit ku diskutoi rrugët për minimizimin e pasojave të një lufte të mundëshme kundër Irakut, e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara.
Kryeministri Gul tha se Turqia dhe Jordania, të cilat kufizojnë me Irakun, janë “shumë të brengosura” lidhur me ato që i quajti “pasoja katastrofale” nga një luftë në Irak.
XS
SM
MD
LG