Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush e ka vlerësuar si “dekurajues” për shpresat për zgjidhje paqësore të krizës irakiane fjalimin e presidentit Saddam Hussein, i cili akuzoi inspektorët e Kombeve të Bashkuara për spiunim në Irak.
George Bush i ka bërë thirrje liderit irakian që t,u përmbahet kërkesave të Kombeve të Bashkuara për çarmatosje dhe të spastrohet nga çfarëdo armësh për zhdukje në masë.
XS
SM
MD
LG