Ndërlidhjet

PEKIN


Kina ka thënë se dëshironë që Këshillit të Sigurimit t,i jepet më shumë kohë që të vlerësojë punën e inspektorëve të aramtimit në Irak, para se të merrej çfarëdo aksioni kundër Bagdadit.
Zëdhënësi i ministrisë së Jashtëme tha se Pekini favorizonë “mjetet politike dhe diplomatike për zgjidhjen e çështjes irakiane”.
XS
SM
MD
LG