Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarët amerikanë dhe izraelitë janë takuar në Uashington që të bisedojnë për kërkesën e Izraelit për një pako të re ndihme, njofton Stejtdepartmenti.
Izraeli ka kërkuar ndihmë plotësuese prej 12 miliardë dollarësh për mbështetjen e ekonomisë së tij që është goditur rëndë nga kryengritja palestineze.
XS
SM
MD
LG