Ndërlidhjet

KABUL


Autoritetet e Afganistanit thanë se avioni i kompanisë afgane të udhëtarëve u detyrua të aterrojë në Emiratet e Bashkuara Arabe, por dyshimet se avioni ishte rrëmbyer dolën si alarm i rrejshëm.
Aioni fluturonte nga Herati në Arabinë Saudite me udhëtarë që ishin nisur për në haxh.
Zyrtarët afganë thanë se forcat e koalicionit të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara kishin drojë se në aeroplan gjendej një rrëmbyes, prandaj një avion i koalicionit ndoqi aeroplanin dhe e detyroi të aterrojë.
XS
SM
MD
LG