Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në kryeqytetin e Kosovës u mbajtë një komemoracion me rastin e vrasjes së kolonel Tahir Zemaj, ish komandant i UÇK-së së transformuar, djalit të tij dhe kushëririt të tij, ku foli presidenti Ibrahim Rugova.
“Kjo vrasje e trefishtë është akt terrorist i kriminelëve dhe padronëve të tyre politikë dhe jo politikë. Ne si popull dhe shtet patjetër duhet t,i izolojmë ata kriminelë që punojnë kundër pavarësisë dhe përparimit të vendit tonë”, ka thënë presidenti Rugova.
Presidenti i Kosvës ka shpallur 8 janarin të vitit 2003 ditë zie në gjithë Kosovën.
XS
SM
MD
LG