Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Palestinezët thonë se flota izraelite ka vendosur blokadën e Bregdetit të Gazës, duke penguar peshkatarët palestinezë që të dalin në punë.
Izraeli mori një varg restriksionesh së fundit kundër palestinezëve që përfshijnë edhe ndalimin e burrave nën moshën 35 vjeçe që të largohen nga Bregu perëdnimorë dhe Brezi i Gazës, sikurse edhe lëvizjen e zyrtarëve palestinezë brenda territoreve palestineze.
XS
SM
MD
LG