Ndërlidhjet

LONDËR


Policia anti-terroriste e Britanisë njoftonë se ka arrestuar 6 persona pasi gjatë bastisjes në veri të Londrës kishte gjetur helmin potencialisht fatal, Ricin dhe materiale dhe pajisje tjera.
Skotland Yard tha se u arrestuan 6 persona me origjinë nga Afrika Veriore dhe një femër, e cila ishte liruar më vonë, duke mosë dhënë hollësi të tjera.
XS
SM
MD
LG