Ndërlidhjet

AMAN


Zyrtarët irakenë dhe kuvajtianë po vazhdojnë diskutimet në Jordani lidhur me fatin e qindra qytetarëve të zhdukur në Kuvajt gjatë periudhës së pushtimit iraken në vitin 1990 –‘91.
Bisedimet po ndërmjetësohen nga Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq.
XS
SM
MD
LG