Ndërlidhjet

TIRANË


111 fëmijë janë prekur nga hepatiti A, pas shpërthimit të kësaj epidemie, gati dy muaj më parë. Të prekurit janë kryesisht nga Laci, dhe Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se ndotja e ujit të pijshëm ëhstë shkaku i epidemisë.
Zyrtarët vendas kërkojnë nga qeveria mbylljen e shkollave dhe kopshteve për të parandaluar përhapjen e mëtjeshme të epidemisë.
XS
SM
MD
LG