Ndërlidhjet

JERUSALEM


3 palestinezë janë vrarë nga trupat izraelite në incidente të vecanta në territoret palestineze.
Sipas burimeve izraelite ushtarët kanë shkëmbyer zjarr me një grup të armatosur në kufirin midis Jordanisë dhe Sirisë.
Ndërsa në kampin e refugjatëve në Rripin e Gazës trupat izraelite kanë vrarë një shofer taksie palestinez.
Bashkimi Evropian nga ana e vet ka dënuar moslejimin nga ana e Izraelit të pjesmarrjes së delegacionit palestinez në një konferencë në Londër.
Sipas Brukselit, një veprim i tillë nxit urrejtjen dhe ekstremizmin.
XS
SM
MD
LG