Ndërlidhjet

PRAGË


Temperaturat e ulëta kanë shkaktuar vdekjen e shumë njerëzve në Evropë, Azi dhe gjetkë.
Në Moskë, vetëm gjatë dy ditëve të fundit humbën jetën 6 vetë, cfarë e coi numrin e viktimave nga të ftohtit në tre muajt e fundit në 230, ndërsa temperaturat shënojnë dhe deri në minus 50.
Të paktën 10 persona kanë vdekur në vendet balltike, kurse në Poloni që nga fillimi i dimrit janë regjistruar 200 të vdekur.
Po kaq është dhe numri i viktimave të motit dh enë Indi, kurse në Bangladesh numri i viktimave ka shkuar në 240.
XS
SM
MD
LG