Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ka dhënë 9.5 milionë euro si pjesë e ndihmës humanitare për Korenë e Veriut.
Ky fond do të përdoret për blerjen e 39 mijë ton drithrave dhe do të shpërndahet në terren nga Programi Botëror i Ushqimit, agjenci kjo e Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG