Ndërlidhjet

PODGORICË


Parlamenti i Malit të Zi ka miratuar qeverinë e re, e cila ka bërë dhe betimin. Këto hapa janë kryer pas disa vonesash që lidheshin me mosmarrveshjet brenda koalicionit fitues.
Qeveria 21 anëtarëshe e kryeministrtrit Milo Gjukanovic, ka vetëm 8 anëtarë nga qeveria paraardhëse.
XS
SM
MD
LG