Ndërlidhjet

PRAGË


Si pasojë e motit të keq në një numër vendesh në Evropë, sot është ndërpreë trafiku rrugor, hekurudhor dhe ai nga ajri si dhe ka pasur një numër viktimash.
Autoritetet në vendet skandinave dhe Rusi pohojnë se mbi 40 anije kanë mbetur të bllokuara në ujrat e ngrira.
Në Poloni nga fillimi i dimrit kanë vdekur si pasojë e motit 230 vetë.
XS
SM
MD
LG