Ndërlidhjet

SHKUP


Sot është arrestuar ish drejtori i Fondit shëndetësor të Maqedonisë, Vojo Mihajllovski i dyshuar për kepërdorim të detyrës zyrtare, derisa ishte në këte post gjatë qeverisë së ish kryeministrit Lupço Georgievski.
Milajllovski dyshohet se ka dëmtuar Fondin për 410 mijë euro, duke e furnizuar me aparate mjekësore, artikuj dhe veshmbathje me çmime jo-reale.
Gjykaci hetues ka caktuar 30 ditë paraburgim për Mihajllovskin.
XS
SM
MD
LG