Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Deklarata irakiane dërguar Këshillit të Sigurimit muajin e kaluar për armët e tij për zhdukje në masë ka qenë “përpjekje e qëllimtë për mashtrim” dhe akoma nuk ka prova që Bagdadi të ketë “ndryshuar sjelljen e tij dhe të tregojë gatishmëri për t,u çarmatosur paqësishtë”, ka thënë ambasadori i Shteteve të Bashkuara në OKB, John Negroponte.
XS
SM
MD
LG