Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtari i lartë irakian, gjenerali Hossam Mohammed Amin tha se Iraku është i gatshëm t,i përgjigjet çfarëdo pyetje lidhur me deklaratën për armatimin që ia ka parqitur Këshillit të Sigurimit.
“Ne do të përgjigjemi pozitivish çdo pyetje dhe mirëpresim çdo pytje nga inspektorët për finalizimin dhe zgjidhjen e çfarëdo çështje dikskutabile nga pikpamjet e tyre”, ka thënë në Bagdad gjenerali Amin, i cili është oficer irakian për ndërlidhje me inpektorët e armtimit.
XS
SM
MD
LG